Adres

Michała Elwiro Androiollego 34 m. 1, 05-400 Otwock

Telefon

+48 505 599 927

 • Home
 • Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg z zakresu szerokorozumianej medycyny estetycznej. Zabieg przeprowadza się w celu usunięcia niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała. Ze względu na relatywnie niewielką ingerencyjność zabiegu depilacja laserowa może być wykonana praktycznie na dowolnej partii ciała, a jej efekt w postaci gładkiej skóry utrzymuje się przez kilka lat.

Depilacja laserowa – przeciwskazania

Niestety nie zawsze możemy skorzystać z wygody, z jaką wiąże się depilacja laserowa. Żeby zabieg mógł zostać przeprowadzony bezpiecznie muszą być spełnione określone kryteria. Wśród przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej wymienić należy:

 • opaloną skórę (to kryterium dotyczy wyłącznie partii ciała, z której chcemy usunąć owłosienie),
 • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe,
 • ciąża,
 • nowotwory, także te już przebyte,
 • infekcje wirusowe i bakteryjne, a także infekcje grzybicze w miejscu wykonywania zabiegu,
 • stosowanie samoopalaczy czy bronzerów, także rajstop w sprayu.

Ze względu na niewielką skuteczność zabiegu depilację laserową odradza się w przypadku włosów rudych, siwych i blond. Wynika to z niskiej zawartości melatoniny w strukturze włosa, co uniemożliwia wypalenie cebulki włosa.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Skuteczność depilacji laserowej w dużej mierze zależy od tego, czy właściwie przygotowaliśmy się do planowanego zabiegu. W praktyce przygotowanie do zabiegu obejmuje:

 • zaprzestanie depilacji mechanicznej w miejscu planowanej depilacji laserowej na minimum miesiąc przed terminem zabiegu,
 • rezygnację z opalania się na kilka tygodni przed zabiegiem, co dotyczy także wizyt w solarium,
 • odstawienie leków światło uwrażliwiających, także ziół takich jak dziurawiec czy nagietek.

Depilacji laserowej nie można przeprowadzić w tracie trwania antybiotykoterapii i bezpośrednio po jej zakończeniu. Osoby planujące depilację laserową powinny również zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami.

Depilacja laserowa Otwock

W Gabinecie Medycyny Estetycznej w Otwocku oferujemy depilację laserową przy użyciu nowoczesnego urządzenia – lasera LightWalker. LightWalker umożliwia nam skuteczne przeprowadzanie szeregu zabiegów, w tym także zabiegów usuwania blizn charakteryzujących się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem.

Klientów zainteresowanych depilacją laserową zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia dogodnego terminu konsultacji. Podczas konsultacji nasz specjalista sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwskazań do zabiegu i odpowie na wszystkie Państwa pytania lub wątpliwości.