Adres

Michała Elwiro Androiollego 34 m. 1, 05-400 Otwock

Telefon

+48 505 599 927

Usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn to zabieg, który stosunkowo niedawno pojawił się w ofercie gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, który okazuje się równie skuteczny w walce ze zmarszczkami i rozstępami. Sam zabieg polega na skierowaniu wiązki światła na bliznę. Wiązka światła przedostaje się w głąb skóry, do tkanki podskórnej i skóry właściwej powodując mikrouszkodzenia. Zachodzi tam rekcja fototermiczna, w wyniku której znajdująca się w tkankach woda zostaje podgrzania i odparowuje. To uruchamia naturalne procesy odbudowy skóry i pobudza produkcję kolagenu.

Niszcząc zmienione tkanki laser frakcyjny pobudza skórę do autoodnowy, dzięki czemu blizna staje się wygładzona i mniej widoczna. Satysfakcjonujące efekty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów laserowych. Ich ilość jest uzależniona od różnych czynników, w tym rozmiaru i wieku blizny. Planując rozpoczęcie serii zabiegów laserowego usuwania blizn należy pamiętać o tym, że blizna nigdy nie zostanie całkowicie usunięta. Zabiegi mogą natomiast poprawić jej estetykę, zmniejszyć widoczność i zwiększyć elastyczność.

Usuwanie blizn – przeciwwskazania

Laserowe usuwanie blizn nie jest zabiegiem dla każdego. Z leczenia blizny przy użyciu lasera muszą rezygnować kobiety w ciąży i mamy karmiące. Zabiegu nie można przeprowadzić w trakcie trwania antybiotykoterapii, ani bezpośrednio po jej zakończeniu. Przeciwwskazaniem do usuwania blizn laserem frakcyjnym jest również przyjmowanie sterydów oraz innych leków przeciwzakrzepowych.

Zabiegu nie można przeprowadzić u osób cierpiących na choroby nowotworowe oraz przewlekłe choroby skóry, takie jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Okresowym przeciwwskazaniem do zabiegu jest również zbyt silna opalenizna, dlatego usuwanie blizn najlepiej zaplanować na okres jesienno-zimowy lub wiosnę, kiedy skóra nie jest eksponowana na oddziaływanie promieni słonecznych.

Laserowe usuwanie blizn Otwock

Nasz Gabinet Medycyny Estetycznej w Otwocku koło Warszawy, dysponuje laserem nowej generacji LightWalker. Laser Light Walker to laser stomatologiczny o bardzo szerokim spektrum zastosowań klinicznych, także w dziedzinie zabiegów medycyny estetycznej, takich jak depilacja laserowa  czy usuwanie blizn.

Laserowe usuwanie blizn to zabieg, który przeprowadzamy po specjalistycznej konsultacji, podczas której analizujemy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i prognozujemy efektywność zastosowanej procedury zabiegowej. Naszym Pacjentom zapewniamy dogodne terminy zabiegów oraz krótki czas oczekiwania na konsultacje. Naszą ofertę wyróżnia konkurencyjna cena.