Adres

Michała Elwiro Androiollego 34 m. 1, 05-400 Otwock

Telefon

+48 505 599 927

Implanty – Otwock, okolice Warszawy

implanty Otwock
Implanty zębowe to tytanowe wszczepy, które umieszcza się w kości w miejscu po utraconym zębie. Umieszczony w kości implant pełni rolę korzenia zęba i stanowi podstawę do dalszej odbudowy protetycznej ubytku. W zależności do liczby ubytków implanty mogą być wykorzystywane w celu uzupełnienia pojedynczego zęba w łuku, kilku zębów, jak również w przypadku całkowitego bezzębia. Implanty zębowe można zastosować zarówno w sytuacji, kiedy ząb został utracony w wyniku zbyt późno wdrożonego leczenia kanałowego, jak i w wyniku urazów mechanicznych szczęki.

Implanty a tradycyjna protetyka

Tradycyjna protetyka bazuje głównie na ruchomych uzupełnieniach protetycznych. Implantologia sięga po uzupełnienia stałe, o które powinniśmy dbać w taki sam sposób, w jaki dbamy o zęby własne. Ogromną zaletą implantów jest ich wygoda. Nie wymagają one zakładania dodatkowych mostków na zębach sąsiadujących z ubytkiem, czy też stosowania klejów do protez. Ze względu na szeroką gamę kolorystyczną dostępnych aktualni materiałów do odbudowy korony, korona na implancie praktycznie w ogóle nie różni się od sąsiadujących z nią zębów własnych pacjenta. Jest uzupełnieniem estetycznym i dyskretnym.

Implantologia Otwock – jak przebiega leczenie?

Leczenie implantologiczne rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej, podczas której tworzymy indywidualny plan leczenia. Specyfika planu leczenia zależy od bieżącego stanu uzębienia oraz zakresu planowanych prac. Po zaakceptowaniu planu leczenia przez pacjenta umawiamy się na zabieg wszczepu.

Wszczep implantu polega na wprowadzeniu implantu w kość szczęki w miejscu brakującego zęba. Ze względów estetycznych oraz dla wygody pacjenta po wszczepie proponujemy wykonanie korony tymczasowej. Nowe zęby, a więc właściwa odbudowa korony następuje kilka miesięcy po wszczepie implantów, kiedy implanty są już odpowiednio silnie zrośnięte z kością.

Na leczenie implantologiczne do naszego gabinetu stomatologicznego zapraszamy pacjentów z naszego miasta, jak i sąsiednich miejscowości. W szczególności zapraszamy osoby mieszkające na terenie miejscowości takich, jak Warszawa, Józefów i Wiązowna.