Adres

Michała Elwiro Androiollego 34 m. 1, 05-400 Otwock

Telefon

+48 505 599 927

  • Home
  • Stomatologia Dziecięca

Stomatolog dziecięcy

stomatolog dziecięcy Otwock

Stomatolog dziecięcy to dentysta specjalizujący się w pedodoncji – profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób zębów oraz jamy ustnej u najmłodszych pacjentów. Wyodrębnienie się na gruncie stomatologii stomatologii dziecięcej wynika przede wszystkim z odmiennej budowy zębów u dzieci, ale również z konieczności prezentowania innego podejścia do leczenia. Każdy zniechęcony do leczenia zębów mały pacjent to dorosły, który ze względu na unikanie regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym może stracić zęby własne w stosunkowo wczesnym wieku. Wówczas w celu przywrócenia prawidłowych funkcji jamy ustnej konieczne są implanty lub protetyka.

Pedodoncja – zakres oferowanych zabiegów

Stomatolog dziecięcy dba przede wszystkim o to, żeby zęby mleczne się nie psuły – próchnica może z łatwością zaatakować wyżynające się zęby stałe i powodować ubytki jeszcze przed całkowitym wyrżnięciem się zęba – i jak najdłużej spełniały swoją funkcję.

Do zabiegów najczęściej wykonywanych u dzieci z zębami mlecznymi należy borowanie i wypełnianie ubytków. W przypadku zębów mlecznych ubytki wypełniamy przy użyciu atrakcyjnych dla dzieci kolorowych wypełnień stomatologicznych. Możliwość zebrania całej palety kolorów zachęca dzieci do poddawaniu się leczeniu gdy tylko wystąpi taka konieczność.

Wraz z rozwojem małego pacjenta stomatolog dziecięcy troską otacza zęby stałe, które poddaj się:

  • lakierowaniu – lakierując powierzchnie wszystkich zębów specjalnym lakierem fluorowym zabezpieczamy je przed próchnicą,
  • lakowaniu bruzd zębów – powierzchnia żująca zębów trzonowych jest szczególnie narażona na występowanie próchnicy, dlatego zabezpieczamy te punkty specjalnym preparatem.

Pedodoncja Otwock

Stomatolog dziecięcy przyjmuje w gabinecie AGW Stomatologia w Otwocku. Z jego opieki korzystają najmłodsi pacjenci z terenu miasta Otwock oraz okolicznych miejscowość, w szczególności z miast takich, jak Józefów i Wiązowna. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, mamy  swoje sposoby na małych pacjentów, również tych, którzy bardzo niechętnie odwiedzają nasz gabinet.